English    Deutsch

PRAGMA personální agentura s.r.o.

Praha, Politických Vězňů 16, Tel.: 606 664 201, e-mail: praha@e-pragma.cz

Olomouc, Hodolanská 32, Tel.: 585 412 484, e-mail: olomouc@e-pragma.cz

Kvalitní služby. Osobní přístup. Stabilní tým konzultantů.

Nabídka práce a služeb personální agentury Pragma je zaměřena na výběr nejvhodněj‘ích kandidátů na volná místa od administrativy, technických nebo obchodních pozic až po nejvy‘‘í management.
30.11.2012

Co dělat, když nemůžete sehnat práci?


1. Připravte se na to, že hledání práce se může protáhnout i na několik měsíců

2. Více cest = větší šance na úspěch Při hledání práce tedy nespoléhejte pouze na 1 zdroj, sledujte inzertní portály, tištěnou inzerci i nabídky ÚP, rozešlete životopis do personálních agentur a oslovte okruh svých známých.

3. Nestyďte se říkat, že jste bez práce, naopak dejte o tom vědět Dobrým způsobem, jak se nabídnout je vystavit si svůj profil na sociální sítě, nejlépe na LinkedIn, síť, kterou každý den prohledává mnoho personalistů a headhunterů, kteří si zde vytipovávají vhodné kandidáty. Pomoci Vám může i zmínka na Facebooku nebo Twitteru, podobně jako vystavení profilu na pracovních serverech.

4. Neomezujte se jen na svůj obor Slevte ze svého požadavku a hledejte i v příbuzných oblastech. Je lepší příliš nabídky nefiltrovat a procházet toho více, stává se, že jsou i někdy špatně oborově zařazené.

5. Reagujte na všechny pozice, které Vás zaujmou a zvážíte, že pro ně jste vhodným kandidátem Pokud neumíte vše, co je požadováno, nemusíte být hned odmítnut, záleží na tom, jestli jde o požadavky NUTNÉ, které jsou PODMÍNKOU, nebo méně důležitá kritéria, která jsou VÝHODOU. I naopak nebojte se, že jste na pozici překvalifikovaný, můžete se prosadit a dostat po čase i výš, případně Vám může být nabídnuta i zcela jiná pozice.

6. Buďte připraveni! Nezkazte první dojem, věnujte zvláštní pozornost svému životopisu. Nepodceňujte ani přípravu na pohovor. Mějte připravené i další trumfy jako například certifikáty, osvědčení či reference.

7. Pokud se dostanete do dalšího kola, práce ještě není jistá a hledejte dál Postup znamená určitý úspěch, ale kol výběrového řízení může být více, obvykle 2–3, ojediněle až 6, může se to protahovat a vždycky můžete být druhý.

HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

 
 
« kompletní seznam novinek

Volná místa

Poslední aktualizace: 19.7.2019

Volná místa - aktuálně celkem 130 pozic

Nejnověj‘í nabídky
V‘echny nabídky »
Fyzioterapeut - příležitost pro absolventyKojetín nebo Morkovice
Operátor výroby/dělník - až 29000 Kč + ubytováníProstějov
Dělník / dělnice na mokré lakovně Hranice
Quality Manager OlomoucOlomouc
Technolog Olomouc Olomouc
Obchodně-technický pracovník (ředitel) OlomoucOlomouc
Správce sítě - JuniorPřerov
Administrátor testovacího prostředíProstějov
Lékař - PsychiatrPřerov
Elektromontér
© 2006-2009 PRAGMA | Kontakt | Povolení MPSV | Mapa stránek | PRAGMA headhunting - executive search | Realizace NoveStranky.cz