English    Deutsch

PRAGMA personální agentura s.r.o.

Praha, Politických Vězňů 16, Tel.: 606 664 201, e-mail: praha@e-pragma.cz

Olomouc, Hodolanská 32, Tel.: 585 412 484, e-mail: olomouc@e-pragma.cz

Kvalitní služby. Osobní přístup. Stabilní tým konzultantů.

Nabídka práce a služeb personální agentury Pragma je zaměřena na výběr nejvhodněj‘ích kandidátů na volná místa od administrativy, technických nebo obchodních pozic až po nejvy‘‘í management.
16.06.2010

Jak ovládáte jazyk?


Angličtinu požaduje 69 % zaměstnavatelů

Více jak polovina uchazečů o práci uvádí, že umí anglicky. Většina uchazečů tvrdí, že anglický jazyk ovládá pouze základy nebo na úrovni mírně pokročilý. Jen 14% uchazečů uvádí v životopisech, že angličtinu ovládá na aktivní úrovni. 69% firem, hledajících nové zaměstnance požaduje znalost anglického jazyka. Vyplývá to z poznatků společnosti Profesia, která v Česku, na Slovensku a v Maďarsku provozuje internetové pracovní portály.

Angličtina se objevuje na životopisech u uchazečů nejvícekrát, na druhém místě je němčina a na třetím ruština. U německého jazyka i u angličtiny nejvíce uchazečů ovládá pouze základy. Ruštinu v životopisech uvádí zejména starší uchazeči.

Z uvedeného průzkumu vyplynulo, že 69% firem, které hledají nové zaměstnance, požadují znalost anglického jazyka. Na druhou stranu firmy skoro vůbec nevyhledávají znalost ruského jazyka. Francouzštinu ovládají ve všech třech sledovaných zemích pouze 4% obyvatel. Toto procento je srovnatelné s poptávkou firem po tomto jazyku.

 
 
« kompletní seznam novinek

Volná místa

Poslední aktualizace: 16.2.2018

Volná místa - aktuálně celkem 91 pozic

Nejnověj‘í nabídky
V‘echny nabídky »
Back End DeveloperOlomouc or Brno
Konzultant, pracoviště Prostějov nebo BrnoProstějov nebo Brno
Data Warehouse DeveloperOlomouc
Front End DeveloperOlomouc or Brno
Junior HR SpecialistOlomouc
Mobile ArchitectOlomouc or Brno
Platform ArchitectOlomouc or Brno
Quality Assurance Analyst Olomouc or Brno
Quality Assurance ManagerOlomouc or Brno
Scrum MasterOlomouc
© 2006-2009 PRAGMA | Kontakt | Povolení MPSV | Mapa stránek | PRAGMA headhunting - executive search | Realizace NoveStranky.cz