English    Deutsch

PRAGMA personální agentura s.r.o.

Praha, Politických Vězňů 16, Tel.: 606 664 201, e-mail: praha@e-pragma.cz

Olomouc, Hodolanská 32, Tel.: 585 412 484, e-mail: olomouc@e-pragma.cz

Kvalitní služby. Osobní přístup. Stabilní tým konzultantů.

Nabídka práce a služeb personální agentury Pragma je zaměřena na výběr nejvhodněj‘ích kandidátů na volná místa od administrativy, technických nebo obchodních pozic až po nejvy‘‘í management.
16.06.2010

Jak ovládáte jazyk?


Angličtinu požaduje 69 % zaměstnavatelů

Více jak polovina uchazečů o práci uvádí, že umí anglicky. Většina uchazečů tvrdí, že anglický jazyk ovládá pouze základy nebo na úrovni mírně pokročilý. Jen 14% uchazečů uvádí v životopisech, že angličtinu ovládá na aktivní úrovni. 69% firem, hledajících nové zaměstnance požaduje znalost anglického jazyka. Vyplývá to z poznatků společnosti Profesia, která v Česku, na Slovensku a v Maďarsku provozuje internetové pracovní portály.

Angličtina se objevuje na životopisech u uchazečů nejvícekrát, na druhém místě je němčina a na třetím ruština. U německého jazyka i u angličtiny nejvíce uchazečů ovládá pouze základy. Ruštinu v životopisech uvádí zejména starší uchazeči.

Z uvedeného průzkumu vyplynulo, že 69% firem, které hledají nové zaměstnance, požadují znalost anglického jazyka. Na druhou stranu firmy skoro vůbec nevyhledávají znalost ruského jazyka. Francouzštinu ovládají ve všech třech sledovaných zemích pouze 4% obyvatel. Toto procento je srovnatelné s poptávkou firem po tomto jazyku.

 
 
« kompletní seznam novinek

Volná místa

Poslední aktualizace: 12.5.2019

Volná místa - aktuálně celkem 129 pozic

Nejnověj‘í nabídky
V‘echny nabídky »
Quality Manager OlomoucOlomouc
Technolog Olomouc Olomouc
Obchodně-technický pracovník (ředitel) OlomoucOlomouc
Správce sítě - JuniorPřerov
Administrátor testovacího prostředíProstějov
Lékař - PsychiatrPřerov
Elektromontér
Fyzioterapeut - příležitost pro absolventyKojetín nebo Morkovice
Technik elektro
Svářeč CO2okr. Olomouc (možnost ubytování)
© 2006-2009 PRAGMA | Kontakt | Povolení MPSV | Mapa stránek | PRAGMA headhunting - executive search | Realizace NoveStranky.cz