English    Deutsch

PRAGMA personální agentura s.r.o.

Praha, Politických Vězňů 16, Tel.: 606 664 201, e-mail: praha@e-pragma.cz

Olomouc, Hodolanská 32, Tel.: 585 412 484, e-mail: olomouc@e-pragma.cz

Kvalitní služby. Osobní přístup. Stabilní tým konzultantů.

Nabídka práce a služeb personální agentury Pragma je zaměřena na výběr nejvhodněj‘ích kandidátů na volná místa od administrativy, technických nebo obchodních pozic až po nejvy‘‘í management.
15.11.2010

Masivního odchodu lékařů se nemusíme obávat


Případný masivnější odchod lékařů do zahraničí by mohl vést dle Leoše Hegera (ministr zdravotnictví) i k uzavírání menších nemocnic. I přes velkolepou kampaň Lékařského odborového klubu (LOK) z názvem Děkujeme, odcházíme, se doposud přihlásilo jen 3600 z celkového počtu 16.000 nemocničních lékařů. Ministr Heger totiž ve svých dřívějších vyjádřeních uvedl, že se hromadných odchodů lékařů neobává, a věří, že lékaři si odchody rozmyslí ze závažnějších důvodů jako jsou např. rodina, přátelé, dobré pracovní vztahy ….

Hlavním důvodem zvažování lékařů odchod do zahraničí jsou prý nízké mzdy. LOK chce, aby vzrostly na 1,5 násobek až 3 násobek průměrného platu. V současné době je průměrný plat lékaře okolo 50.000 korun. Na požadavky LOK jsou zapotřebí tři miliardy korun ze státního rozpočtu.

Jestliže odejde za prací do zahraničí celá čtvrtina lékařů, což ministr zdravotnictví nečeká, musela by se zavřít v části nemocnic některá oddělení. Péče by se musela zkoncentrovat a převést na ošetřovatelská oddělení, kde by byli dlouhodobě nemocní. Nakonec by možná došlo k tomu, že některé z menších nemocnic by se musely zavřít a personál by se přesunul do větších," podotkl ministr.

 
 
« kompletní seznam novinek

Volná místa

Poslední aktualizace: 4.12.2018

Volná místa - aktuálně celkem 119 pozic

Nejnověj‘í nabídky
V‘echny nabídky »
Konzultant, pracoviště Prostějov nebo BrnoProstějov nebo Brno
Fyzioterapeut - příležitost pro absolventyokr. Přerov
Konstruktér s AJ / NJSenice na Hané
Nákupčí materiáluSenice na Hané
DispečerUničov
Konstruktér s AJ / NJokr. Olomouc
Fyzioterapeut - příležitost pro absolventyKojetín nebo Morkovice
Skladník, řidič VZV Hranice
Zámečník Olomouc
Svářeč CO2Olomouc
© 2006-2009 PRAGMA | Kontakt | Povolení MPSV | Mapa stránek | PRAGMA headhunting - executive search | Realizace NoveStranky.cz